031-32683368 
baner vezvez mahansamak

صداهای اطراف به دنیای ما زندگی می بخشند.  صدای خنده، ترانه های ماندگار، صدای شکستن امواج در ساحل- تمام این اصوات زندگی ما را سرشار از نشاط و شادی می کنند و به بیانی دیگر همانند نوایی طنین انگیز برای
گوش ما هستند که هر لحظه حال ما را دستخوش تغییرات خوش می کنند. حال تصور کنید زمانی را که صدایی  ناخوشایند وزوز به طور ناگهانی گوش شما را بیازارد؟

وزوز گوش (تینیتوس) صدایی است که منبع تولید آن داخل گوش شما است و یک یا هر دو گوش را تحت تاثیر قرار دهد. اگرچه درمان قطعی برای وزوز گوش وجود ندارد اما راهکارهایی برای کنترل و رهایی از آن در دسترس است. در  صفحات  زیر به مبتلایان به وزوز گوش کمک خواهیم کرد تا با تشخیص و روش های درمانی وزوز گوش آشنا شوند و به آنها آموزش می دهیم که چگونه با وزوز گوش زندگی کنند و آن را تحت کنترل خود قرار دهند، پیش از آنکه وزوز گوش آنها را در کنترل خود در آورد.

وزوز گوش (تینیتوس)

 

اثرات وزوز گوش

اثرات وزوز گوش

علایم وزوز گوش را تحت کنترل خود در آورید محدوده ای که در آن وزوز گوش زندگی افراد را تحت الشعاع قرار می دهد به عوامل بسیاری بستگی دارد از جمله این عوامل می توان به میزان بلندی، فرکانس، مدت زمان وزوز و میزان درک فردی هر شخص از وزوزش اشاره کرد.

ادامه مطلب


انواع وزوز

انواع وزوز

وزوز گوش در شکل های مختلف ظاهر می شود.

معادل لاتین واژه وزوز گوش tinnitus است. این کلمه از فعل لاتین tinner به معنای "زنگ زدن" گرفته شده است. نوع، زیر و بمی و میزان بلندی صدای وزوز از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. افراد مختلف از وزوز گوش با عناوینی چون صدای سوت، ‌صدای هیس هیس، صدای غرش و یا زنگ زدن داخل گوش از آن یاد می کنند.

ادامه مطلب


علل و نحوه درمان وزوز

علل و نحوه درمان وزوز

 وزوز گوش یک نشانه است و نه یک بیماری

وزوز گوش می تواند ناشی از اختلالا تی در داخل سیستم پردازش شنوایی باشد. اکثر اوقات علل ابتلا به وزوز گوش مجموعه ای از عوامل متفاوت است.

ادامه مطلب


کنترل وزوز گوش

کنترل وزوز گوش

یادگیری سازگاری با وزوز گوش ...
حتی در صورت عدم یافتن علت، وزوزگوش قابل درمان است. راه های فراوانی وجود دارد تا به مبتلایان کمک کند تا راه غلبه بر شرایط موجود را پیدا کنند. بدین منظور بهتر است نگرش و عادات خود را تغییر دهند.

ادامه مطلب


تغذیه مناسب برای وزوز گوش

تغذیه مناسب برای وزوز گوش

 تینیتوس یا وزوز یک صدای درونی است که در سر یا گوش احساس می‌شود. در محیط پرامون، این صدا وجود ندارد و اکثر مواقع توسط اطرافیان بیمار نیز شنیده نمی‌شود. یکی از شایع‌ترین نشانه‌هایی است که همراه با کاهش شنوایی و اختلالات مربوط به گوش یا سازوکارهای عملکردی بدن مانند افزایش فشارخون مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب

 

butten