031-32683368 

اولین گامهای پیدایش برند سمعک فوناک ، با تاسیس کمپانی elektroakustikr fur AG در سال ۱۹۴۷ در کشور سوییس برداشته شد .سپس در سال ۱۹۶۵ به نام phonak AG تغییر یافت. هم اکنون در میان متخصیص علم شنوایی نامی شناخته شده است.

سمعک فوناک در طول سالیان طولانی فعالیت خود ، همواره به نیازهای خاص افراد کم شنوا حساس بوده و با بهره مندی از حضوردانشمندان تراز اول دنیا در لابراتوارهای تحقیقاتی خود موفق به ارائه محصولات منحصر به فرد و پر طرفدار در هر دوره شده است. سمعک فوناک در سال ۲۰۰۷ همزمان با ارائه نسل سوم سمعکهای دیجیتال ، جهت نشان دادن اهمیتی که برای کیفیت زندگی استفاده کنندگان از سمعک های این کمپانی قائل است ، شعار **  زندگی جاریست  ** را مطرح کرد.

سمعک فوناک-phonak

سمعک دیجیتال فوناک

اولین گام ها به سمت پردازش دیجیتال اصوات در دهه ۶۰ میلادی برداشته شده است و تا جایی پیش رفت که در سالهای اخیر استفاده از ترکیبات دیجیتال در طراحی سمعک جز استاندارد سمعکی شده است. ادامه تحقیقات و مطالعات در صنعت شنوایی و سمعک ، منجر به ارائه نسل دوم سمعکهای دیجیتال در سال ۲۰۰۴ شد. سمعک هایی که در اصطلاح به نام سمعک هوشمند ساخته شده اند و از عملکردهای اتوماتیک و تطبیقی برخوردارند. پایه پردازشی این نسل از سمعک در کمپانی فوناک به نام Digital Bionic شناخته می شود. با افزایش دانش از نیازهای افراد کم شنوا و ورود به دنیای مدرن ارتباطات و توسعه صنعت میکروالکترونیک، نسل سوم سمعک دیجیتال فوناک معرفی شدند.

ساختار سمعک دیجیتال فوناک

این نوع سمعک، با برخورداری از تعداد سه چیپ و شش پردازشگر و الگوریتم پردازشی پیشرفته، نه تنها تطبیق پذیری بسیار بالایی با محیط های صوتی دارند، بلکه امکان بهره گیری از دنیای ارتباطات بی سیم و بلوتوثی را برای افراد کم شنوا که از انواع سمعک استفاده می کنند، فراهم نموده اند تا بتوانند درجریان زندگی مدرن امروز از ابزار های ارتباطی و سرگرمی گوناگون نیز استفاده نمایند.

سمعک فوناک-phonak